Lietuva - Latvija 47:41

Undefined
Birželio 13 d. Begeno sporto salėje Liuksemburgo lietuvių krepšinio rinktinė po atkaklios kovos įveikė Liuksemburgo latvių rinktinę rezultatu 47:41. Buvo žaidžiami du kėliniai po 20 minučių stabdant laiką. Rungtynėms teisėjavo 2 teisėjai, iš kurių vienas tarptautinės kategorijos teisėjas, veikė sekretoriatas, ūžė tribūnos. Žodžiu, viskas buvo kaip turi būti. Lietuvių rinktinė turėjo keletą pranašumų, kurie tikriausiai ir padėjo jai laimėti. Pirma, komandoje buvo 10 žaidėjų lyginant su 7 latvių žaidėjais. Antra, objektyviai reikia pripažinti, kad atskirai paėmus mūsų žaidėjai yra geresni. Trečia, lietuvius palaikė apie 20 aukšto lygio sirgalių, kai tuo tarpu latvių sirgalių nei matyti nei girdėti nebuvo galima. Pagrindinis lietuvių tikslas buvo sustabdyti latvių centrą Vitalijų. Prie jo pasikeisdami "dirbo" Erdvilas Jakulis ir Saulius Mikšys. Nežiūrint kibios gynybos, Vitalijus sugebėjo įmesti apie pusę latvių taškų. Rugtynių pradžioje į priekį įsiveržė latviai. Lietuvių pagrindinis ginklas - greitos atakos - nesuveikė: dažnai būdavo prarandamas kamuolys atakos metu. Tuo tarpu latviai žaidė ramiai per savo centrą bei pataikė keletą tritaškių. Vienu metu pirmame kėlinyje latviai pirmavo 6 taškų skirtumu. Pirmas kėlinys buvo pralaimėtas 2 taškais. Antrajame kėlinyje lietuvių žaidimas susistygavo, o pas latvius pradėjo strigti puolimas. Apie 5 antro kėlinio minutę Valdas Mikalauskas persvėrė rezultatą lietuvių naudai. Lietuviai pirmavo visą likusį antrą kėlinį, o likus žaisti 30 sekundžių taikliu tritaškiu lietuvių pergalę užtvirtino Rimgaudas Greičius. Sirgaliai pradėjo švęsti pergalę.. Lietuvių komandoje žaidė: Mindaugas Voska (9 tšk.), Rimvydas Šarkauskas (8 tšk.), Rimgaudas Greičius (7 tšk.), Saulius Mikšys (6 tšk.), Valdas Mikalauskas (6 tšk.), Romualdas Zvonkus (4 tšk.), Egidijus Zaikauskas (4 tšk.), Aleksandras Čyras (2 tšk.), Svajūnas Piepolis (1 tšk.) ir Erdvilas Jakulis. Ačiū sirgaliams už palaikymą, Normuds už mestą iššūkį, teisėjams už teisėjavimą, Eurobasket už tai, kad savo sąskaita mums leido pažaisti. Latviai, sako, nori revanšo..